Centrála firmy na mapě

Historie výrobců

MOTOSPORT je společným jmenovatelem pro všechny producenty, které MOTO PALIČ zastupuje. Jedno máme společné. Všichni jsme začínali s nápadem a touhou prosadit se. Dovolte nám představit historii a filosofii celosvětově respektovaných autorit ve svém oboru.

Historie firmy Vertex

Přední světový výrobce pístů

Firma VERTEX byla založena v roce 1953 jako dílna na výrobu náhradních dílů pro zemědělské motory a čerpadla. Název VERTEX byl vybrán knězem, který dal své požehnání prvnímu produktu. Slovo VERTEX pochází z latiny a znamená „ špičkový“ nebo „na nejvyšší úrovni“. Na začátku byl VERTEX pouze malou firmou o osmi zaměstnancich a vedoucí inženýr byl ředitelem IPSIA, střední odborné školy v Reggio Emilia.

V roce 1963 se uvedli do provozu dvě výrobní linky na výrobu dvoutaktních pístů a byla vybudována první projekční kancelář.

V roce 1972 odkoupil VERTEX technické informace pro výrobu pístů od známé německé společnosti, což mu umožnilo zdokonalit interní materiálové normy, tepelné zpracování a profily pístů.

K dalšímu důležitému mezníku v historii firmy VERTEX došlo během roku 1980, kdy VERTEX koupila slavná Reggio Emilia Group. Nové partnerství poskytlo firmě VERTEX, finanční způsobilost k udržení rozvoje. Reggio Emilia Group uvedla firmu VERTEX na trh zahradnických potřeb.

V roce 1982 po kompletní reorganizaci managementu, byla výroba pístů soustředěna především na originální díly do zahradnických strojů a mopedů.

V letech 1984 a 1986 se budova dvojnásobně zvětšila a během následujících dvou let zvýšil VERTEX svou výrobní kapacitu díky novému CNC zařízení.
V následujících letech se firma VERTEX stala předním dodavatelem pístů do všech evropských firem produkujících motokáry, skútry, motocykly a výrazně zvýšila svůj podíl na trhu.

V roce 1992 se firma VERTEX zaměřila svou produkci na trh s náhradními díly a započala spolupráci s mnoha známými motokrosovými týmy a začala produkovat nové písty, které byly vyrobeny z netradičních materiálů a Hi-End konstrukcí. Mezi závodníky získaly okamžitý úspěch.

V roce 1993 vyhrál tovární team Yamaha s pístem VERTEX mistrovský titul v motocrossu, ve třídě 125cc. Spolupráce inženýrů se špičkovými závodními týmy zajistila dlouhou sérii titulů na světových šampionátech.

V průběhu roku 1995 začal VERTEX spolupracovat s firmou KTM při dodávkách dvoutaktních pístů pro motocykly o obsahu 125cc a 250cc, oficiálním motokrosovým a enduro týmům. Úspěch se dostavil okamžitě s několika tituly ve třídě 125cc a 250cc. Následovně se stal VERTEX oficiálním dodavatelem pro KTM.

V roce 1997 obdržela firma VERTEX DNV certifikát ISO 9001. Tento certifikát prokázal vysoké technické a kvalitativní schopnosti produkce pístů. V roce 2003 byly interní normy kvality aktualizovány na certifikát ISO 9001/2000.
V tomto roce začala firma VERTEX spolupracovat s americkým profesionálním týmem Kawasaki – Pro Circuit. Tato spolupráce italské technologie v kombinaci s americkými motokrosovými týmy zajistila 2-taktním strojům v letech 1997-2004 zisk mnoha titulů.

V září roku 2000 odkoupila firmu VERTEX americká korporace.

Po téměř osmi letech spolupráce s americkou společností, byla firma VERTEX PISTONS, odkoupena společností VP ITALY s.r.l. se sídlem v Reggio Emilia.

Společnost VP ITALY s.r.l., je dnes díky kvalifikovaným zaměstnancům a modernímu vybavení přední světovou společností pro výrobu litých a kovaných pístů. Dodává písty významným evropským společnostem zabývajících se prodejem náhradních dílů pro motosport. Písty jsou dodávány prostřednictvím celosvětové distribuční sítě, čímž je zabezpečena spokojenost jak motocyklových nadšenců, tak i profesionálních závodníků po celém světě.

Všichni výrobci

Zhlédněte historii hlavních značek motosportu
2021 © HS Computers - Počítače - servis a prodej Valašské Meziříčí