Skvělý start jezdců Bel-Ray v Qataru

Závod za umělého osvětloní na okruhu Losail Circuit v Doha /Qatar/

Úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů odstartoval uplynulý weekend na okruhu Losail Circuit v Doha /Qatar/. Jezdcům Bel-Ray se povedl exelentní start do sezóny ve všech třech kategoriích.

Otvírákem v Qataru byla jako vždy třída Moto 3. Hned v úvodu na sebe upozornil sponsorovaný jezdec Bel-Ray, Jonas Folger ze stáje Mapfre Aspar. Folger pokořil v šestém kole závodu traťový rekord s časem 2´06.839. Hned po závodě Folger řekl: „Weekend byl báječný. Po vydařené kvalifikaci se nám povedlo dostat do čela startovním roštu“. Jonas očekával lepší celkové umístnění, ale i tak je spokojený s výsledkem. „Celkově jsme skončili na pátém místě, chtěl jsem víc, ale jsem spokojený, jak se nám podařilo projít celým weekendem“.

Třída Moto 2 byla dalším stupněm před premiérou MotoGP. Jezdci Jordi Torres a Nico Terol ze stáje Mafre Aspar Bel-Ray skončili v kvalifikaci v první desítce. Celkově zkončili Torres na 11. místě, Terol obsadil 14. příčku. Torres mluvil po závodě o spokojenosti s výkonem celého teamu, avšak cítil, že se ještě musí sžít se svým motocyklem. Stejně tak Terol očekává zlepšení v dalším závodě v USA, ve kterém chce zlepšit svou koncovku.

V premiérovém závodě třídy MotoGP spolu zápolili oba Bel-Rayem sponsorovaní jezdci ze stáje Power Electronics. Na strojích CRT pokračovali v duchu celého loňského šampionátu. Španěl Aleix Espargaro a francouz Randy DePuniet skončili celkově na 11. a 12. místě.

Espargaro k tomu řekl: „Samozřejmě, že vždy chceme víc a stejně tak tomu bylo i tento večer. Chtěli jsme svést boj s několika jezdci z MotoGP. Obtížné je to hlavně proto, že my, jezdci CRT, ztrácíme výkonem na tovární jezdce a musíme tedy více riskovat. Máme důvod k radosti i přesto, že na prvního ztrácíme 49 vteřin. Je to svým způsobem úspěch. Zde jsme dojeli jako leader mezi jezdci CRT a to je dobrá práce!“.

Podobně to vidí i DePuniet: „Mám dobrý pocit z první třetiny závodu, kde jsem jel přilepený na svém teamovém kolegovi. Nicméně jsem osm kol před koncem začal mít problémy s vibracemi a ztrácel tak dvě vteřiny na kolo. Cítil jsem se jako by mi proud vzduchu rozkmitával řídítky. Přesto všechno jsem rád, že jsem dojel jako druhý z jezdců CRT.

Všech pět podporovaných jezdců používají na ochranu a mazání svých strojů produkty Bel-Ray, které jim pomáhají zabezpečit vysoký výkon. Stejné produkty, které používají tyto týmu mužete mít i vy. Ptejte se u svých prodejců.

Další závod série mistrovství světa silničních motocyklů pokračuje 21. dubna na okruhu v americkém Austinu v Texasu jako Red Bull Grand Prix of the Americas.

Fotogalerie

Úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů ...Úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů ...Úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů ...Úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů ...Úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů ...